אורח חיים בריא לעובדי החברה

שרוול ריצה לאחסון הנייד

מחקרים רבים ברחבי האינטרנט מצביעים על קשר ישיר (ומובהק) בין בריאות העובדים בחברה לבין מצב הרוח, פרודוקטיביות בעבודה, מצב נפשי ועוד. התפקיד שלכם כבעלי החברה הוא לתת להם את הדחיפה לשמור על אורח החיים הבריא. איך עושים את זה? הכל בכתבה הבאה.

דאגה לעובדים לא כוללת רק העלאת שכר, היא כוללת גם התייחסות אישית ובריאותית – עידוד אורח חיים בעבודה הוא לגמרי אחד הנושאים שאתם צריכים להעלות עד סדר היום לצד שיפור האווירה בארגון, שיפור הרגשת העובדים, העלאת הקשר למקום העבודה ועוד. הכנסו עבורכם מספר טיפים שייסעו לכם בתהליך.

בריאות העובד ורווחתו הולכים ביחד

בעולם המערבי אפשר לחלק את הגישות השונות ליחס למקומות העבודה לעובדים ל-3 שלבים עיקריים:

  1. דאגה לפורדקטיביות של העובד והרצון להפיק מהעובד את המקסימום
  2. רווחת העובד שמיוחסת לשביעות הרצון של העובד ביום העבודה שלו, תנאים סוציאליים וכו’
  3. הרחבת הרווחה של העובדים הכוללת בין היתר דאגה לאורח חיים בריא

מה הקשר בין פרודוקטיביות של עובד לאורח חיים בריא?

קיימים אלפי מחקרים, גם ישנים וגם חדשים, המצביעים על הקשר המובהק שבין בריאות העובדים, לבין מצבי הרוח, התפוקה שלהם ועוד. משמע, אם תצליחו לעודד אורח חיים בריא במקום העבודה שלכם, הרווחתם את אותם העובדים שיש לכם היום, רק טובים יותר.

הדבר מתבטא ב-2 מאפיינים עיקריים:

  • צמצום חולי, עייפות מופחתת, כאבי ראש מופחתים וכדומה
  • שיפור הפרודוקטיביות של העובדים ע”י העלאת הריכוז, צמצום ימי החולי והעלאת שביעות הרצון ממקום העבודה.

אז איך גורמים לעובדים שלכם לשמור על אורח חיים בריא יותר?

פעילות ספורטיבית

בהנחה ובעבודה היומיומית של העובד אין מאמץ פיזי, מומלץ לעודד את העובד לבצע פגילות ספורטיבית ע”י ימי ספורט לגיבוש, רישום לחדרי כושר, אספקת מוצרי ספורט ממותגים, חוגים ופעילויות הקשורים לספורט ועוד.

לנו בגרומנס יש מגוון מוצרי ספורט ממותגים שיכולים לסייע לעובדים שלכם לשמור על אורח חיים בריא.

הגברת המודעות לצריכת מים

מים הם תנאי הכרחי לתחושה חיונית בגוף. כאשר חסר לנו מים בגוף אנחנו לא תמיד מודעים לכך אך זה עלול להוביל לתחושת עצבים, תשישות ועייפות.

מומלץ לעודד את העובדים לשתות הרבה מים ואפילו לשים בקבוק על שולחן העבודה. ניתן לעודד זאת על ידי בקבוקים ממותגים שתחלקו לעובדים עם איזה תזכורת על הבקבוק שמזכירה להם לשתות הרבה מים במהלך היום.

עידוד שעות שינה

שינה היא תנאי הכרחי לקיום שלנו ומומלץ לישון בלילה מעל 6.5 שעות על מנת למלא את הגוף באנרגיה הנדרשת. גם למזרון שלנו בבית יש חשיבות גבוהה המשפיעה על איכות השינה של העובד. אם ניתן, נסו לעודד את העובדים לקנות מזרן איכותי לבית ואולי אפילו לנסות למצוא דיל טוב עבור מזרון שהוכח כי הוא יעיל לשינה טובה יותר.

אוכל בריא

אם במקום העבודה שלכם מספקים ארוחות לעובד, דאגו לתת ארוחות בריאות ומזינות ככל האפשר. במידה ולא, תוכלו להפגיש את העובדים עם דיאטנית (לא לצרכי הרזיה רק) לצורך הרכבת תפריט מותאם לעובד.

בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

להתחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
היי, איך אוכל לעזור לך?